Dziecko z atopowym zapaleniem skóry

 

azs1

We wrześniu 2017 roku w Miesięczniku Dyrektora „Przedszkole”, którego wydawcą jest Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze spółka z o.o. sp. K.  z Poznania  ukazał się artykuł autorstwa Justyny Mroczek-Żal Prezes Fundacji pod tytułem „Dziecko z atopowym zapaleniem skóry”. Celem publikacji było przybliżenie problemów małych atopików kadrze placówek edukacyjnych.  Dzięki tej inicjatywie więcej osób, które opiekują się dziećmi w przedszkolach będzie miało większą wiedzę z jakimi kłopotami boryka się na co dzień mały atopik, a także jakie są proste sposoby na wsparcie dziecka. Chore dziecko nie musi być nieszczęśliwe w przedszkolu. Od zaangażowania dorosłych zależy, czy będzie to czas, który dziecko będzie dobrze wspominało.

Możemy pomóc w tym także poprzez dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat tego schorzenia naszego dziecka nauczycielom i wychowawcom. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa artykuł można pobrać w formie pdf z naszej strony (link poniżej). Bardzo dziękujemy za tę możliwość.

Jednocześnie zachęcamy wszystkim do podzielenia się z osobami potrzebującymi (rodzice chorych dzieci, nauczyciele) informacją na temat możliwości bezpłatnego pobrania artykułu.

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Mroczek-Żal

Prezes Fundacji

AZS