Podaruj Fundacji 1,5% podatku

logo

Drzewo, którego nie możesz objąć ramionami, było kiedyś małym nasionkiem. Stumilowa podróż zaczyna się od jednego małego kroku. – Lao-Tse

 

Kiedy osobiście wypisywałam wniosek o wpisanie Fundacji „Zawsze o Krok przed Astmą” do Krajowego Rejestru Sadowego, nawet w najśmielszych wyobrażeniach nie myślałam, że zajdziemy tak daleko. A w lutym 2019 roku minęło 5 lat istnienia Fundacji. Jesteśmy małą fundacją. Właściwie wszystkie prace w Fundacji są prowadzone na co dzień przez dwie osoby. Ale razem możemy dokonać wielkich rzeczy.

Co udało nam się zrobić? Najlepiej przekonać się o tym, zaglądając na naszą stronę internetową. Zgromadziliśmy tam solidną porcję wiedzy, która ma odzwierciedlenie w badaniach naukowych. Są też artykuły, które mają przede wszystkim praktyczne zastosowanie dla rodziców chorych dzieci – dzielimy się tam swoją wiedzą wynikającą z naszego rodzicielstwa.

Staramy się pisać jak najbardziej zrozumiale. Nie dlatego, że nie doceniamy naszej społeczności, ale dlatego, że ma być to miejsce przyjazne, dla każdego, kto chce się czegoś nauczyć o swoim zdrowiu. Chcemy, żeby obiektywne trudności w zrozumieniu naukowych tekstów, do których samemu można dotrzeć w Internecie, nie stały nikomu na przeszkodzie. Wszyscy mamy prawo do rzetelnej edukacji.

Nasze działania polegają na stałym informowaniu społeczności o nowych badaniach naukowych i przypominaniu ważnych dla osób chorych spraw, żeby ich codzienność była łatwiejsza. Spotykamy się w mediach społecznościowych, ale także mailowo i telefonicznie. Te ostatnie spotkania są dla mnie chyba najcenniejsze. Trafiają do mnie osoby, które nie tylko potrzebują dostępu do wiedzy, ale także życzliwości i optymizmu.

Kiedy ktoś mi powiedział, że każdego dnia człowiek powinien zrobić coś dla siebie, dla swojej rodziny i dla swojej społeczności. Moją społecznością jest właśnie grupa osób, która zgromadziliśmy wokół Fundacji. Codziennie staram się coś dobrego dla Was zrobić. Nawet jeżeli są to sprawy drobne, niewielkie, jak zrobienie notatek do nowego felietonu, czy przeczytanie maila.

Głęboko wierzę w sen naszych działań. W moje skrypty publikacji, które siedzą w moim komputerze, w moje pomysły, które jeszcze nie są zapisane, ale wracają do mnie w trakcie spacerów, czy też pojawiają się znienacka nad garnkiem gotowanej zupy.

Bardzo wierzę w to, że Magdalena Gruszczyńska (Wiceprezes Fundacji) zadziwi mnie jeszcze niejednym projektem, bo kilka już leży i czeka na realizację. A ja stale przez telefon mówię: zapisuj pomysły, przyda się na później, z tego będzie coś dobrego.

Na to wszystko potrzeba środków finansowych. Do tej pory utrzymujemy się z darowizn, które nie starczają w ostatnich latach na rozwinięcie skrzydeł. W tym roku chcemy prosić Was o  uwzględnienie Fundacji „Zawsze o Krok przed Astmą” w rozliczeniu 1% podatku dochodowego.

Jestem głęboko przekonana, że nie zawiedziemy Waszego zaufania, bo nasza misja edukacyjna nie ma końca. Na co przeznaczymy pieniądze w podatku 1%? W pierwszej kolejności chcemy wesprzeć nasz projekt „Placówka Przyjazna Alergikowi/Astmatykowi”, ale mamy nadzieję, że będzie też możliwość realizacji innych projektów dla całej społeczności, a nie tylko dla dzieci i ich rodziców.

Możecie nam pomóc w następujący sposób:

  1. Podarujcie nam 1,5% podatku dochodowego –  w rozliczeniu rocznym wpiszcie KRS 0000497571
  2. Wpłaćcie darowiznę bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji Nr 35 1090 1694 0000 0001 2363 1270  
  3. Opowiedzcie o nas swoim znajomym i przyjaciołom – im więcej osób, będzie wiedziało o naszych działaniach, tym lepiej.
  4. Zróbcie zakupy w sklepie internetowym, który współpracuje z serwisem FaniMani.pl i wskażcie, żeby pieniądze zostały przekazane naszej Fundacji o tu
  5. Napiszcie do nas na kontakt@zawszeokrokprzedastma.org. Bardzo chcemy wiedzieć czego potrzebujecie, co Wam się podoba, a co byście zmienili. Osobiście odpowiadam na każdego maila.

Mamy z Magdaleną takie dni, kiedy rozmawiamy i jakoś nam energii brakuje. Zastanawiamy się czy to ma sens, żeby kontynuować nasze fundacyjne działania, czy to jest w ogóle komukolwiek potrzebne. No każdy może mieć zły dzień, prawda? I potem zawsze, możecie mi nie wierzyć, ale zawsze zdarza się taka sytuacja, że ktoś zadzwoni, albo napisze i potrzebuje wsparcia, ale powie też parę ciepłych słów, że dobrze, że jesteśmy. Dlatego jesteśmy i pracujemy dla Fundacji dalej, każdego dnia.

Pamiętam też, jak sama zachorowałam na astmę, to słowa Lao Tse towarzyszyły mi od pierwszego dnia. Ta choroba zmieniła moje życie. Gdyby nie ona, nie udałoby mi się zrobić tak wiele, dla innych chorych. Razem, możemy krok za krokiem, dbać o dobrostan osób przewlekle chorych i zwrócić uwagę na profilaktykę chorób alergicznych i astmy.

Dziękuję, że przeczytaliście aż do tego miejsca.

Serdecznie Was pozdrawiam

Justyna Mroczek-Żal

Prezes Fundacji „Zawsze o Krok przed Astmą”