Fundacja „Zawsze o krok przed Astmą” w ramach swoich zadań statutowych jest zainteresowana upowszechnieniem profilaktyki antyroztoczowej, w tym prewencji pierwotnej czyli zapobieganiu powstaniu uczulenia u Wszystkich Dzieci Zagrożonych Alergią. Alergia u noworodka i alergia u niemowlaka to niesamowicie ważne tematy w aspektach możliwej profilaktyki, niestety wciąż wymagające nagłośnienia.


Akcja „Zawsze o krok przed astmą” była prowadzona przez Fundatora Magdalenę Gruszczyńską – producenta pokrowców antyroztoczowych SOVA. Polegała na upowszechnianiu wiedzy na temat profilaktyki antyroztoczowej oraz udzielaniu specjalnego rabatu na zakup SOVA Antyroztoczowego Pokrowca na Materac dla każdego noworodka.

alergia u noworodka

Akcja informacyjna była także prowadzona w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Poporodowej – Szkoła Matek i Ojców „Razem łatwiej”, ponieważ jednymi z najważniejszych osób, które wiedzę taką mogą przekazywać rodzicom dziecka jest lekarz pierwszego kontaktu oraz położna.


Fundacja „Zawsze o Krok przed Astmą” dołącza do akcji upowszechniającej wiedzę na temat prewencji pierwotnej, czyli zapobieganiu powstawaniu uczulenia u dzieci zagrożonych alergią.  Zapobieganie pojawieniu się alergii u noworodka jest patrzeniem w przyszłość dzieci zagrożonych wystąpieniem chorób alergicznych i rozwinięciem się astmy. Fundacja będzie prowadzić dalej działania edukacyjne w tym zakresie, uwzględniające informowanie o profilaktyce pierwotnej pod kątem alergii u noworodka.

Zapraszamy do współpracy lekarzy, pielęgniarki, położne.

Prosimy o kontakt i zgłoszenie się do naszego programu.

Przekażmy ulotki dla rodzin małych pacjentów.

ulotka_krokprzedastma

Państwa kontakt z rodzicami małych pacjentów jest bezcenny.

Razem możemy zrobić więcej dla upowszechnienia wiedzy

jak przeciwdziałać rozwojowi chorób alergicznych i astmy.