Walizka Alergika i Matki Alergików

czyli bezpieczny sen, wolny od roztoczy, nawet w podróży…

walizkaNajwyższe stężenie alergenów roztoczy znajduje się w łóżkach, stąd redukcja alergenów, na które uczuleni narażeni są podczas snu, wydaje się sprawą bardzo istotną. Jak sobie jednak z tym radzić podczas podróży, gdy Alergik przebywa w obcym środowisku, musi spać na obcym materacu lub obcej kanapie?

Przygotowania do wyjazdu w rodzinie Alergików to ambitne przedsięwzięcie logistyczne. Nie chodzi tutaj o umiejętne upchnięcie w kilka walizek tych wszystkich potrzebnych ubrań, zabawek i innych najbardziej niezbędnych przedmiotów na świecie. Pomijam tę Wielką Kosmetyczkę wypełnioną lekarstwami na wszelkie możliwe warianty potencjalnych reakcji alergicznych.

Co zajmuje najważniejsze miejsce w walizce Alergika i Matki Alergików? SOVA Produkty Podróżne, czyli SOVA Antyroztoczowe Prześcieradło Podróżne i SOVA Antyroztoczowy Śpiworek Podróżny.Antyroztoczowe Prześcieradło Podróżne SOVA
zapewnia podstawową ochronę przed alergenami poza domem osoby uczulonej na roztocze kurzu domowego. Podczas podróży, gdy przebywa ona w obcym środowisku, musi spać na obcym materacu lub obcej kanapie. Wystarczy założyć!


SONY DSC
Antyroztoczowy Śpiworek Podróżny SOVA
przeznaczony jest dla dzieci. I tych mniejszych, podróżujących wspólnie z rodzicami, jak również tych bardziej samodzielnych, w czasie wyjazdu na przykład na kolonie czy wycieczkę szkolną. Wystarczy wskoczyć do śpiworka! Miłych snów Moja Gąsienico…


Oba produkty wykonane są z materiału Evolon® (waga 130 g/m2) – bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA).


Przebywając w domu mam wpływ na urządzenie miejsca, w którym śpimy i mogę zastosować profilaktykę antyroztoczową w wymiarze zapewniającym bezpieczny sen. Każdy wyjazd stanowi Wielką Niewiadomą. Niesie za sobą ryzyka obudzenia się z katarem siennym i/lub – co gorsza –regularnym atakiem astmy oskrzelowej wywołanej przez alergeny roztoczy kurzu domowego.

To Wielka Zmora dla każdego kto sam jest uczulony na roztocze lub ma uczulonego wśród najbliższej rodziny. W takiej sytuacji, jedynym rozwiązaniem staje się zabrać narzędzia profilaktyki antyroztoczowej ze sobą, w podróż!

Dlatego w walizce Alergika i Matki Alergików znajdują się zawsze SOVA Prześcieradło Podróżne (dla  mnie), SOVA Śpiworek Podróżny „PRZEDSZKOLAK” i SOVA Śpiworek Podróżny „STARSZAK” (dla moich dzieci). Dzięki temu jestem spokojna o nasz bezpieczny sen, niezależnie od miejsca i warunków, w których będziemy nocować.

I tego też Wam życzę w Waszych tegorocznych podróżach…

Magdalena Gruszczyńska
Ambasador Marki SOVA
www.alergsova.pl
mgruszczynska@alergsova.pl