Skonsultuj się z Farmaceutą!

grafika farmaceuta

Skonsultuj się z Farmaceutą o Astmie!

Osoby z astmą nie mogą uprawiać sportu. Z astmy można wyrosnąć. Astmę można wyleczyć. Niebieski inhalator można używać bez ograniczeń. Są to fakty czy mity? Najbliższa wiosenna edycja Skonsultuj z Farmaceutą skupiać się będzie na chorobach płuc, a w szczególności właśnie na astmie.
Skonsultuj z Farmaceutą jest to najważniejsze wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. Odbywa się dwa razy w roku i ma na celu pobudzanie świadomości społecznej w zakresie opieki i prewencji chorób cywilizacyjnych, takich jak np. cukrzyca, nadciśnienie, astma czy inne choroby płuc.
W tygodniu 27.03-1.04.2023 r. w social mediach Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji udostępniane będą posty oraz infografiki dotyczące tematyki akcji, z których będzie można dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych, a jednocześnie rzetelnych i sprawdzonych informacji i faktów. Ponadto członkowie, którzy chorują na astmę, będą obalać mity dotyczące tej choroby pokazując, jak bardzo one są niegodne z rzeczywistością.
Najważniejszym punktem wydarzenia jest finał w galeriach handlowych, który w tym roku odbędzie się 1.04.2023 r. w aż 12 miastach w Polsce! Studenci farmacji będą dzielić się swoją wiedzą w tematyce chorób płuc, a także przeprowadzać podstawowe badania wraz z analizą wyników, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar glikemii krwi oraz analiza składu ciała. Dodatkowo obecni będą magistrzy farmacji, z którym chętni będą mogli skonsultować swoje problemy zdrowotne lub przejmujące ich zagadnienia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w najbliższym „Skonsultuj z Farmaceutą”! Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na naszych social mediach:
https://www.facebook.com/skonsultujzfarmaceuta
https://www.facebook.com/ptsf.online
https://www.instagram.com/p/CW01osNswqp/
Z astmą można żyć. A nawet żyć na 101%! Ale jak?