Ograniczenie palenia jest także sukcesem

Kampania Warsaw Press 23.10.2019 r. „Odetchnij z ulgą” – Patronat Fundacji „Zawsze o Krok przed Astmą”

grafika facebook

 

23.10.2019 r.  z Gazetą Wyborczą rusza VI edycja kampanii „Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc” przygotowanej przez Warsaw Press.

Kampanię otwiera wypowiedź przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc na temat astmy
i problemu duszności. Profesor Dorota Sands opowiada o mukowiscydozie i przyczynowym leczeniu choroby a  prof. Renata Langfort i prof. Joanna Chorostowska-Wynimko poruszają temat precyzyjnej diagnostyki w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca.

Tematem przewodnim kampanii jest uzależnienie od nikotyny. Na pytania dotyczące tego, jakie mogą być skutki palenia papierosów a także jak przygotować się do rzucenia palenia i gdzie szukać pomocy odpowiada Kierownik Poradni Pomocy Palącym w Centrum Onkologii w Warszawie dr Magdalena Cedzyńska a Justyna Mroczek-Żal, Prezes Fundacji Zawsze o Krok przed Astmą porusza temat wpływu dymu tytoniowego na życie astmatyków.

Na łamach kampanii znajdziemy również artykuł na temat zanieczyszczeń powietrza i ich wpływu na nasze zdrowie, a także wskazówki, jak zadbać o jakość powietrza w swoim domu. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

VI edycja kampanii „Odetchnij z ulgą” zrealizowana została pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, Polskiej Grupy Raka Płuca a także wielu organizacji pacjenckich.

Zachęcamy do lektury na stronie ww.oddech.warsawpress.com.

 

Ograniczenie palenia jest także sukcesem

s6