#GivingTuesday Pl

 

Facebook _ Instagram Dzie╠Ękujemy s┼éuz╠çbie zdrowia

#GivingTuesday to ogólnoświatowa inicjatywa, która jest obecna praktycznie na całym świecie. W chwili obecnej oficjalnie #GivingTuesday jest reprezentowane w 60 krajach, w tym w Polsce.

#GivingTuesdayPL to dzień, w którym doceniamy hojność, dzielenie się i wrażliwość na sprawy społeczne.

Nie ma ograniczeń, ani kosztów. Robimy to dla wspólnego dobra – aby wzmacniać w społeczeństwie kulturę dzielenia się, dobroczynności i hojności.

Walczymy nie tylko z COVID-19, ale ze wszystkimi jego skutkami, które dotykają praktycznie każdy obszar życia – od codziennych zakupów przez pracę i odwołane wyjazdy na weekend majowy, aż po działanie firm i organizacji społecznych, które w wielu przypadkach jest zredukowane do zera.

Dlatego też 5 maja jednoczymy się na całym świecie w ramach #GivingTuesdayNow

Ja zachęcam Was do bardzo prostego działania, które przyniesienie wiele dobra. Nazywam to praktykowaniem wdzięczności. Jeżeli masz wśród swoich bliskich osobę, która jest bezpośrednio, albo nawet pośrednio zaangażowana w walkę z COVID poprzez pracę m.in. w służbie zdrowia, tego dnia po prostu jej podziękuj i zapytaj, czy możesz dla niej coś zrobić.

Czasami niewiele trzeba, nawet wykonanie telefonu, wysłanie SMS-a jest na wagę złota, żeby podnieść na duchu osoby, które są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. To niewiele wysiłku z naszej strony, ale dla takiej osoby to będzie bardzo wspierający gest.

Nie wstydźmy się miłych słów. „Doceniam Twoją pracę” jest komunikatem który niesie ogromne pozytywne przesłanie. Każdy z nas może wykonać taki gest i w ten sposób nieść nadzieję.

Serdecznie dziękuję, że tego dnia jesteście z nami.

Justyna Mroczek-Żal