Astma a koronawirus

s_IMG_9077

 

To co nas astmatyków najbardziej w tej chwili interesuje, to fakt, czy w związku zachorowaniem na astmę znajdujemy się w grupie ryzyka. We wszystkich materiałach informacyjnych, które ukazują się na stronach internetowych o sprawdzonym pochodzeniu znajdujemy informacje, że wszystkie osoby z chorobą przewlekłą są w grupie ryzyka.

Dzięki uprzejmości Pani dr Justyny Mierzejewskiej dotarły do nas informacje, że sama astma nie jest czynnikiem ryzyka – zachorowania na koronawirusa. Bardzo dziękujemy Pani Doktor!

W załączeniu link do badań.

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1111/all.14238?fbclid=IwAR2577xN1mdGe68a2Vnh7G2v9vZScaiV2J5H7ivkgnPZm7pbJnp4tFQwpTw

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że są to pierwsze badania naukowe na niewielkiej grupie. Z każdym dniem będziemy jednak wiedzieć więcej. Należy wierzyć, że dzięki naukowcom i wszystkim służbom, działającym na rzecz ograniczenia pandemii, ucierpi jak najmniej osób.

Zaufajmy lekarzom, stosujmy się do ograniczeń dla dobra nas wszystkich. Wszystkie dane na temat aktualnej sytuacji czerpcie z rzetelnych źródeł i nie dajcie się zastraszyć. Zaglądajcie na www.pacjent.gov.pl.

Pozdrawiam serdecznie w tak trudnym dla wszystkich czasie. Życzę Wam zdrowia i pogody ducha.

Justyna Mroczek-Żal

Prezes Fundacji