Aplikacja Dzienniczek Alergii

 

 

alergia

Dlaczego polecam Wam Dzienniczek Alergii?

Prezentuję Wam proste narzędzie, z którego możecie korzystać po to, żeby kontrolować objawy swojej alergii. Mam w rodzinie kilkoro alergików i u każdego ta choroba ma inny obraz. Z biegiem czasu zmieniają się u nas objawy choroby – i to jeszcze u każdej z osób inaczej. Kiedyś mój mąż zaczynał kasłać i kichać dopiero w czerwcu. W ciągu ostatnich dwóch lat alergiczny nieżyt nosa pojawiał się u niego wczesną wiosną. Warto zbierać takie dane i w trakcie wizyt kontrolnej omówić je z lekarzem, żeby dostosować leczenie.

Objawy alergii można zapisywać w jakikolwiek sposób. Posiadanie aplikacji nie jest wymagane, żeby te dane były podstawą do naszych konsultacji z lekarzem.  Możecie robić notatki w zwykłym zeszycie. Jeżeli jednak lubicie nowoczesne narzędzia, które porządkują, zbierane przez Was informacje o stanie zdrowia, to taka aplikacja może się okazać niezwykle przydatna. Zapoznajcie się zatem z opisem działania aplikacji i spróbujcie przetestować, czy to jest dobry dla Was sposób zapisywania objawów.

Nawet jeżeli Wam się to narzędzie nie spodoba, to na pewno warto zapisywać objawy, żeby wiedzieć, czy nasza choroba się zmienia i w jaki sposób to się dzieje.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Justyna Mroczek-Żal

Prezes Fundacji

 

 

 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Dzienniczek Alergii

(materiał pochodzi ze strony Polskiego Towarzystwa Alergologicznego)

Dzienniczek Alergii wg MACVIA-ARIA umożliwia codzienne zapisywanie objawów alergicznego nieżytu nosa (zwanego także katarem siennym) i objawów astmy oraz przyjmowanych leków.

Aplikacja jest prosta w użyciu i łączy praktykę z doświadczeniem naukowym. Została opracowana we współpracy z zespołem lekarzy alergologów z całego świata.

Ocenę objawów codziennie zapisuje się na zweryfikowanej skali, która może być także rozumiana jako poziom kontroli objawów. Ocena objawów jest bardzo prosta. Wystarczy zaznaczyć na linii swoje odpowiedzi na trzy lub cztery (w przypadku astmy) pytania o objawy.  Należy także zapisywać leki przyjmowane codziennie.  Leki można wybrać z udostępnionej listy i zapisać na swoim profilu. Dzięki utworzeniu na profilu indywidualnej listy przyjmowanych leków, wystarczy zaledwie kilka sekund, by zapisać w aplikacji leki przyjęte danego dnia. W razie potrzeby można dodawać nowe leki.  Ocenę symptomów i przyjmowane leki można aktualizować i edytować w ciągu dnia, jeśli jest taka potrzeba.

Codzienna obserwacja i zapisywanie objawów oraz przyjmowanych leków pozwala pacjentom ocenić skuteczność leczenia, zidentyfikować istniejące prawidłowości w występowaniu objawów i dzięki temu kontrolować chorobę, a także poprawić komunikację z lekarzem lub farmaceutą.

Do pobrania: