AL-KO PURE Oczyszczacz – Oddychaj pełną piersią

Nasi greccy przodkowie próbowali opisać funkcjonowanie przyrody za pomocą różnych koncepcji. Jedną z ważniejszych była koncepcja istnienia czterech głównych elementów, żywiołów: wody, powietrza i ziemi, ognia, rozwijana przez Platona i Arystotelesa, I choć współczesne nauki przyrodnicze poszły o wiele dalej, to te pierwsze trzy „żywioły” dobrze opisują środowisko, w którym żyjemy.

Skład powietrza, obecność tlenu umożliwia nam oddychanie i … po prostu życie. Wiemy, co oznacza zła jakość powietrza, dużo o tym ostatnio słychać w mediach. Z różnych powodów problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest problemem zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. W czasie, gdy przebywamy na zewnątrz naszego domu, mieszkania, musimy oddychać takim powietrzem, które nas otacza.

Kiedy wracamy do domowych pieleszy, ważny jest stan powietrza w naszym domu lub mieszkaniu, gdyż tu pracujemy, odpoczywamy, śpimy. Gdy wychowujemy małe dzieci, w domu spędzamy znacząco więcej czasu niż poza nim. Część z nas pracuje na własnych rachunek i wówczas niejednokrotnie dom/mieszkanie jest naszym biurem. Gdy chorujemy lub nasze dzieci chorują, również wtedy w domu spędzamy znacząco więcej czasu niż poza nim.

alko_pure_front-1Dla osób borykających się z problemami alergii i/lub astmy jakość powietrza znacząco wpływa na przebieg choroby, aktywność fizyczną. Wraz z powietrzem w domu znajdują się i są przenoszone różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny, takie jak pleśń, roztocza i pyłki, a oprócz tego także wirusy i bakterie. Ważnym zadaniem jest pozbycie się wszystkich tych szkodliwych cząsteczek. Dlatego chcę Wam opisać jedną z możliwości poprawy jakości powietrza w naszym domu. Chodzi o oczyszczacze powietrza. Jest ich obecnie sporo na rynku, ja napiszę słów kilka o Moim Ulubionym – Oczyszczaczu powietrza AL-KO PURE.

Oczyszczacz AL-KO PURE działa w opatentowanej technologii plazmowej (w urządzeniu oprócz trójdrożnego wkładu filtracyjnego znajduje się elektroda plazmowa) – został zaprojektowany, aby nie tylko filtrować, ale również niszczyć substancje szkodliwe. Oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii, alergenów i eliminuje drobny pył. Dla alergików i astmatyków stosowanie tego urządzenia może zahamować występowanie dokuczliwych objawów choroby, a w przypadku astmy zredukować występowanie napadów astmy.

W okresie pylenia za pomocą urządzenia możemy usuwać pyłki i inne alergeny swobodnie unoszące się w domowej atmosferze, jak np. alergeny roztoczy kurzu domowego, pleśni, alergeny pochodzące z przebywających w domu zwierząt. Zdolność do oczyszczania powietrza również z wirusów i bakterii jest niezwykle przydatna, gdy któryś z naszych domowników jest chory i zależy nam, aby nie zaraził całej rodziny albo też wówczas, gdy domownikiem jest rekonwalescent, czy osoba z osłabioną odpornością.

ALKO-PURE jest również przydatny podczas przeprowadzania mniejszych, czy większych remontów i po zakupie nowego wyposażenia. Niszczy drobny pył i szkodliwe lotne związki organiczne, tzw. LZO np. z mebli, materiałów budowlanych, powłok lakierniczych i farb w więcej niż 99,98%!

W miesiącach letnich, gdy pod wpływem słońca, a właściwie promieni UV w powietrzu znajduje się więcej ozonu, oczyszczacz możemy używać również w celu zmniejszenia stężenia ozonu w powietrzu pomieszczenia. Sam oczyszczacz podczas swojej pracy nie uwalnia ozonu.

Gdy dużo gotujemy albo gotujemy potrawy ze składników, które mocno pachną, jak ryby, owoce morza, warzywa kapustne, sery pleśniowe, wówczas zapachy roznoszą się po mieszkaniu i długo nie można ich usunąć, po prostu wchodzą w meble i nasze ubrania. I w tym przypadku możemy znaleźć zastosowanie dla ALKO-PURE. Oczyszczacz usunie substancje lotne powodujące przykry zapach. Domyślacie się, że oczyszczacz tak samo usunie dym papierosowy z pomieszczenia (choć pisząc te słowa mam nadzieję, że nie palicie).

Jego inne zalety to cichobieżna praca – po włączeniu szum nie jest uciążliwy i spokojnie można pracować, czy spać przy włączonym urządzeniu.

Oczyszczacz nie zajmuje dużo miejsca, potrzebuje oczywiście energii elektrycznej do zasilania. Działa najlepiej w pomieszczeniach o powierzchni do 60 m². AL-KO PURE pracuje bardzo cicho, jest łatwy w obsłudze, a dzięki swojej wysmukłości i stalowej barwie wpasowuje się w każde wnętrze. Na panelu sterowania dodatkowo znajduje się pierścień oświetlenia, który może świecić kilkoma kolorami.

W moim domu Oczyszczacz powietrza AL-CO PURE zadomowił się już na dobre. Po dwóch miesiącach działania nie wyobrażam sobie snu bez jego „towarzystwa”.

 

hipoalergiczni-wyroznienia-przyjazny-dla-alergika-2016-alkoure

 

Również Wam życzę oddychania pełną piersią!

 

Magdalena Gruszczyńska

Wiceprezes Fundacji