Dziecko z astmą

dsc04499W październiku 2016 roku ukazał się nr 9 Miesięcznika Dyrektora „Przedszkole” , którego wydawcą jest Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Spółka z o.o. Sp. K. w Poznaniu. Jednym z artykułów w miesięczniku, który jest skierowany do kadry kierowniczej oświaty, był materiał pod tytułem „Dziecko z astmą” autorstwa Justyny Mroczek-Żal, Prezes Fundacji „Zawsze o Krok przed Astmą”. Tekst ukazał się w dziale „Porady Specjalisty”.

W artykule znalazły się następujące zagadnienia:

  1. Czym jest astma, jakie są objawy choroby, z jakimi trudnościami może spotkać się dziecko w placówce edukacyjnej.
  2. Jako można pomóc choremu dziecku, szczególnie w przypadku ataku astmy.
  3. W jakie sposób powinien zostać rozwiązany problem podawania leków dziecku z astmą przez personel placówek edukacyjnych.
  4. Jak powinna wyglądać współpraca z rodzicami, jakich informacji o zdrowiu dziecka z astmą powinni oczekiwać nauczyciele od rodziców.
  5. Czy dziecko z astmą powinno mieć ograniczoną aktywność fizyczna, a jeżeli tak to w jaki sposób.
  6. Edukacja dzieci w placówce przedszkolnej – problem tolerancji wśród dzieci.
  7. Wykorzystanie książeczki o Króliczku Evolinku, wydanej przez naszą Fundację do zajęć edukacyjnych.
  8. Mity na temat astmy i sposób ich obalania.

Mamy szczerą nadzieję, że materiał, który został przygotowany przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej wśród personelu placówek edukacyjnych na temat problemów dzieci chorych na astmę i inne choroby alergiczne. W artykule został położony nacisk na praktyczne rozwiązywanie konkretnych problemów.

Możecie Państwo zapytać w placówce edukacyjnej, do której uczęszcza Wasza pociecha, czy miesięcznik „Przedszkole” jest tam prenumerowany i wskazać ten konkretny numer, jako źródło potencjalnej wiedzy na temat problemów Waszego dziecka. Szczerze do tego zachęcamy. Mamy nadzieję, że pomoże to działać obu stronom dla dobra wszystkich przewlekle chorych dzieci.

Szczegółowe informacje o numerze miesięcznika „Przedszkole” znajdziecie Państwo tutaj.

dsc04497

 

 

 

 

 

 

Dziecko z astmą – artykuł do pobrania w formie PDF