Odetchnij z ulgą II edycja

 

Okładka oddech

We wrześniu 2018 roku wystartowała kolejna edycja kampanii Warsaw Press o zdrowym oddechu, tym razem pod odświeżonym tytułem „Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc i alergią”. Kampanię wsparła m.in. Fundacja „Zawsze o Krok przed Astmą”.
„Celem kampanii jest szeroka edukacja na temat chorób pulmonologicznych i alergii – ich przyczyn, diagnostyki i możliwości leczenia. Zależy nam na zwróceniu szczególnej uwagi społeczeństwa na temat wszelkich udogodnień dla alergików coraz częściej dostępnych na rynku a także nowoczesnych możliwości leczenia chorób układu oddechowego. Podejmujemy kwestię codziennych wyrzeczeń i problemów, z jakimi borykają się chorzy. Chcemy również zwrócić uwagę na profilaktykę, by każdy z nas mógł „Odetchnąć z ulgą” i cieszyć się zdrowym oddechem każdego dnia.”

W publikacji znajdziemy m.in. wywiad z profesorem Markiem Kulusem, Prezydentem – Elektem PTA, na temat jesiennych alergii i najważniejszych wyzwań, jakie czekają PTA za jego kadencji, a także artykuł przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc mówiący o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą bagatelizowanie objawów chorób układu oddechowego.

„Celem tej edycji kampanii jest zwrócenie uwagi na to, że alergie występują również w okresie jesienno-zimowym. Zależy nam na zwiększeniu świadomości społeczeństwa na temat chorób płuc i nowoczesnych możliwości leczenia chorób układu oddechowego. Podejmujemy kwestię codziennych wyrzeczeń i problemów, z jakimi borykają się chorzy a także odpowiedniej profilaktyki, by każdy z nas mógł „Odetchnąć z ulgą” i cieszyć się zdrowym oddechem każdego dnia.” 

Wszystkie artykuły można przeczytać na www.oddech.warsawpress.com. Szczególna uwagę pragniemy zwrócić na artykuł Jesień z życia astmatyka autorstwa Justyny Mroczek-Żal, Prezes Fundacji. Zapraszamy!