Światowy Dzień Astmy 2020

World-Asthma-Day-Logo-2020-01

Global Initiative for Asthma (GINA) postanowiło, że Światowy Dzień Astmy będzie odtąd 5 maja każdego roku! Ale w tym roku 2020, z powodu pandemii COVID-19, odłożymy globalną kampanię zaplanowaną na Światowy Dzień Astmy.

Prosimy, poświęć chwilę, oddychaj głęboko i wstrzymaj oddech:

W solidarności z wszystkimi, którzy cierpią z powodu brutalnego ataku SARS-CoV2

W celu wsparcia odważnych profesjonalistów i decydentów pomagających osobom z COVID-19 i zapobiegających dalszemu przenoszeniu wirusa

Chwaląc wszystkich badaczy, pracujących bez snu, próbujących tworzyć i rozpowszechniać wiedzę, aby podejmować mądre decyzje dotyczące walki z pandemią

Jeśli zauważysz, jak niewygodne jest oddychanie przez chwilę, chcemy cię zapewnić o zaangażowaniu GINA w walce ze zduszeniem epidemii COVID-19, ze szczególnym uwzględnieniem osób cierpiących na astmę, które z przykrością znają okropne uczuciem, że nie można oddychać swobodnie.

Prosimy wszystkich partnerów GINA o kontynuowanie wirtualnych działań na Światowy Dzień Astmy zaplanowany na 5 maja lub później i informowanie nas o tym. Zatrudniono globalny zespół rzeczników GINA i wkrótce będzie on na pokładzie, aby pomóc nam w rozpowszechnianiu naszych wiadomości. Nawiasem mówiąc, raport GINA 2020 jest dla Ciebie gotowy, uwzględniając rozważania dotyczące COVID-19. Towarzyszą mu teraz podcasty nagrane przez przewodniczącego zarządu GINA i przewodniczącego komitetu naukowego GINA. Proszę o pomoc, rozpowszechniając je wszystkie.

*******

Tekst pochodzi ze strony GINA, tam też znajdziecie wszystkie ww. materiały.