Cała Polska ćwiczy oddech!

alergia

Przedstawiamy kampanię informacyjną Płuca Polski.

Wszystkie informacje zawarte na stronie kampanii mogą być przydatne dla osób chorujących na choroby układy oddechowego, w tym astmę. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi materiałami, które zostały przygotowane przez specjalistów.

Na szczególną naszą uwagę zasługuje cykl filmów instruktażowych z rehabilitacją oddechową. Cykl krótkich filmów umożliwia chorym podjęcie rehabilitacji oddechowej w zaciszu domowym lub podczas spaceru. Z punktu widzenia panującej wciąż epidemii Covid-19 jest to wyjątkowe ułatwienie dla wszystkich osób wymagających rehabilitacji. Proste zestawy ćwiczeń, z wykorzystaniem podstawowych sprzętów (krzesło, ławka, schody, rower) dostępnych w każdym domu bądź parku, opatrzone są profesjonalnym komentarzem fizjoterapeuty. Seria filmów instruktażowych „Cała Polska ćwiczy oddech” jest dostępna dla chorych za pośrednictwem Internetu, pod linkiem: https://plucapolski.pl/rehabilitacja oraz na stronie Polskiego Towarzystwa Wspierania Chorych na IPF.

Warunki pogodowe i zanieczyszczenie powietrza często sprawiają, że zimą nie wychodzimy z domu. Aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo ważna dla ćwiczenia naszych mięśni oddechowych. Dotyczy to wszystkich ludzi, nie tylko chorych na choroby układu oddechowego. Dlatego bardzo gorąco polecam zapoznanie się z ćwiczeniami i w miarę możliwości wykonywanie ich w domu.

Jeżeli nie jesteście pewni, czy możecie te ćwiczenia wykonywać, skonsultujcie się z lekarzem, do którego macie zaufanie. Kampania informacyjna Płuca Polski jest wspierana przez specjalistów i dlatego publikujemy te informacje, ponieważ są rzetelne i można się zastosować do wskazówek tam zawartych, bez obawy, że pogorszymy swój stan zdrowia.

Dbajmy o siebie w tym trudnym czasie.

Życzę Wam zdrowia i pozdrawiam serdecznie

Justyna Mroczek-Żal

Prezes Fundacji