Nie taka alergia straszna

0001W styczniu 2017 roku ukazał się nr 1 Miesięcznika Dyrektora „Przedszkole” , którego wydawcą jest Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Spółka z o.o. Sp. K. w Poznaniu. Jednym z artykułów w miesięczniku, który jest skierowany do kadry kierowniczej oświaty, był materiał pod tytułem „Nie taka alergia straszna” autorstwa Justyny Mroczek-Żal, Prezes Fundacji „Zawsze o Krok przed Astmą”. Tekst ukazał się w dziale „Porady Specjalisty”.

W artykule znalazły się następujące zagadnienia:

1. Czym jest alergia.

2. Jak sobie radzić z problemami, na które napotykają dzieci z alergia wziewną?

3. Jak pomóc zorganizować żywienie dziecka z alergią pokarmową w placówce.

4. Wyzwania opieki nad dzieckiem z alergią skórną.

5. Jakie działania należy podjąć, jeżeli dziecko jest zagrożone wystąpieniem wstrząsu anafilaktycznego.

 

Mamy szczerą nadzieję, że materiał, który został przygotowany przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej wśród personelu placówek edukacyjnych na temat problemów dzieci chorych na astmę i inne choroby alergiczne. W artykule został położony nacisk na praktyczne rozwiązywanie konkretnych problemów.

Możecie Państwo zapytać w placówce edukacyjnej, do której uczęszcza Wasza pociecha, czy miesięcznik „Przedszkole” jest tam prenumerowany i wskazać ten konkretny numer, jako źródło potencjalnej wiedzy na temat problemów Waszego dziecka. Szczerze do tego zachęcamy. Mamy nadzieję, że pomoże to działać obu stronom dla dobra wszystkich przewlekle chorych dzieci.

Szczegółowe informacje o numerze miesięcznika „Przedszkole” znajdziecie Państwo tutaj.

Alergia nie taka straszna – artykuł w formacie PDF do pobrania